Siano dla koni Top Hay
Pasza objętościowa jaką jest siano to dla koni podstawowy składnik diety, do którego powinny mieć dostęp praktycznie przez cały czas. Konie z natury spędzają przy jedzeniu ponad 12 godzin dziennie. Warto zapewnić im właściwą ściółkę, np. wiórową i świeże, dobrej jakości, pożywne siano.

Zalety sianokiszonek i siana Top Hay
- Oferowane przez nas siano ma bogaty skład o niskiej zawartości białka, który dostarcza składników odżywczych oraz wpływa pozytywnie na prawidłowe, zdrowe funkcjonowanie układu pokarmowego.
- Ogranicza nudę konia, który nie podgryza elementów boksu i nie próbuje podjadać ściółki.
- Wspomaga naturalne ścieranie się zębów, które u koni rosną przez całe życie. Dodatkowo zapewnia prawidłowy poziom pH w jamie ustnej.
- Procesy trawienne siana bogatego w błonnik zapewniają koniowi ciepło, co jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym.
- Sianokiszonki dla koni zapobiegają powstawaniu problemów owrzodzeń żołądka i innych trudności trawiennych, ponieważ chronią koński żołądek przed nadmierną produkcją kwasu solnego.
- Świeży zapach naturalnych, nietoksycznych roślin, zbieranych o odpowiedniej porze z ekologicznych pastwisk, wpływa uspokajająco na zwierzęta.
- Siano poddawane jest specjalistycznym kontrolom, dwukrotnie odpylane, pozbawione zanieczyszczeń, konserwantów, kurzu i herbicydów.
- Produkt skompresowany i zapakowany w belę 18 kg, idealny do transportu i magazynowania.
Zawartość:
- Sucha masa: 90%
- Zawartość wilgoci: 10%
- Zawartość białka: 8%
- Włókno surowe: 28%
- Popiół surowy: 7%
- Wartość energetyczna: 2300 kcal / kg
- Wapń: 0,4%
- Fosfor: 0,2%
- Wartość pH: 6,5
Wskazówki dotyczące użytkowania:
Zaleca się podawać 1-2 kg paszy na 100 kg masy ciała dziennie. Dawkę należy zwiększać w zależności od obciążenia i sposobu użytkowania konia. W sezonie jesienno-zimowym należy odpowiednio zwiększyć lub zmniejszyć dawkę siana, w zależności od tego jak dużo ruchu ma zwierzę na co dzień.
W przypadku występowania u koni ochwatu, silnych alergii lub problemów z uzębieniem, przed podaniem siana, zalecamy skonsultować się z właściwym lekarzem weterynarii.